O Mně.


Jsem manžel a otec Matěje Koliby


Jsem členem těchto profesních organizací:

Česká diabetologická společnost - podiatrická sekce - člen výboru od roku 2016  

Česká lékařská komora

Česká diabetologická společnost

Česká společnost pro léčbu ran

Česká podiatrická společnost 

Jmenuji se MUDr. Miroslav Koliba.

Pracuji v oboru diabetologie a podiatrie.

Vlastním diabetologickou ambulanci, kterou jsem otevřel 14.února 2014 ve Vratimově. Pracuji jako konzultant podiatrické ambulance v Městské nemocnici Ostrava. Dále pracuji jako konziliář pro diabetologii a podiatrii v Sanatoriích Klimkovice. Jsem odborný garant a organizátor kongresu s názvem Multidisciplinární přístup v péči (nejen) o nohy diabetiků.

Začínal jsem jako sekundární lékař na septickém chirurgickém oddělení a na chirurgické ambulanci v roce 2006, v dané době jsem absolvoval prestižní kurz hojení ran v Hamburku. (Professional Practice in Wound Healing at the European Surgical Insitute, pod vedením Dr. Luc Teot). Od této doby se aktivně věnuji vlhkému hojení ran na základě evidence based medicine poznatků. V letech 2007 - 2009 jsem aktivně přednášel hojení pro Aesculap Academii. Po zdokonalení léčby důsledků cukrovky v oboru chirurgie jsem změnil zaměření a začal jsem pracovat na interním oddělení, kde jsem se začal specializovat na léčbu cukrovky a na léčbu snad nejdražší a nejnáročnější komplikaci cukrovky - syndromu diabetické nohy. Atestoval jsem z oboru diabetologie 22. 4. 2013, vlastním licenci ČLK pro výkon soukromé lékařské praxe, dále mám diplom celoživotního vzdělávání vydán Českou lékařskou komorou lékařům, kteří se aktivně věnují postgraduálnímu vzdělávání ve svém oboru. Od roku 2016 vlastním přístroj k výrobě ozonu. 

Chirurgie byla velmi přínosná životní zkušenost, kdy jsem pochopil fakt, že pokud se nemoc neléčí "vnitřně", je amputační zákrok chirurga život zachraňující, ale pro pacienta znamená sociální smrt. Pouhá cena převozů a převazů překonává standartně a kvalitně provedenou práci diabetologa, zejména ve světle posledních studií, které jednoznačně prokazují vliv těsné kompenzace cukrovky na oddálení vzniku všech komplikací cukrovky (The "Metabolic Memory": Is More Than Just Tight Glucose Control Necessary to Prevent Diabetic Complications? Antonio Ceriello, Michael A. Ihnat and Jessica E. Thorpe, The Journal of Clinical Endocrinology & Metabolism February 1, 2009 vol. 94 no. 2 410-415). 

Publikace, přednášky za rok 2016  ( od 9/2016)